8.2 Dnes upraveny trasy na Hliňáku na bruslení a klasiku. Na Čermnou je projetý malý a velký okruh.Sněhové podmínky na kopcích v okolí Hostinného jsou stále dobré. Okruh pod Mackrábem není možné momentálně udržovat technikou.
více informací »

Detailní předpověď naleznete
na www.meteopress.cz

Zimní soustředění v Orlických horách 14.2. - 18.2.2009

Tradiční běžkařské zimní soustředění jsme v této sezóně zajistili v Orlických horách. Předcházela diskuse, že by mohlo být jinde, než v Jizerských horách, 5× za sebou bylo na chatě Zákoutí. Opadla euforie - když změna, tak v Alpách; to by bylo finančně o něčem jiném a to si většina z nás nemůže dovolit. Jizerské hory ale nikdy nezevšední pro své kouzlo a ideální, perfektně udržované běžkařské trasy - to si necháme na jednodenní, víkendové společné výjezdy s přesuny auty. Orlické hory většinou neznáme. I tam jsou v posledních letech dobře udržované lyžařské trasy, sněhové podmínky i v minulých zimách byly velmi dobré. Nejvýhodnější, nejmalebnější, nejklidnější je asi oblast Říček v Orlických horách; tam jsme hledali osobní návštěvou vhodné a levné ubytování, směrovali jsme na jistější sněhové podmínky, delší dny a více sluníčka, tedy na polovinu února. Po zvážení více volných nabídek, jsme vybrali chatu DEVĚTSIL. Ubytování s polopenzí za 450 Kč/den (na celý pobyt sobota až středa), 600 Kč/den při zkráceném, víkendovém pobytu). 2, 3 a 4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, horská usedlost, starší, stylová a útulná chalupa. 
K dnešnímu dni se přihlásilo 7 členů našeho oddílu, 2 nečlenové. Uzavírka přihlášek bude na výroční členské schůzi 3.12. s vybíráním zálohy 1000 Kč za celý pobyt, t.j. 4 na přespání.


© 2008 SkiHostinne.cz
živý plot