3.2.2017 : Bohužel, úprava tras na víkend nebude, opět skútr v servisu, rozebraný motor, hotové bude pravděpodobně zkraje příštího týdne. Je částečně projeté běžkaři. >> Více "Stav tratí"


více informací »

Detailní předpověď naleznete
na www.meteopress.cz

Historie

 Oddíl běžeckého lyžování (dříve Turistický oddíl SKOL) vznikl koncem roku 2003 k realizaci projektu Vyznačování a údržba lyžařských běžeckých tratí v Hostinném,
tj. především k provozování techniky strojní údržby běžeckých stop. K tomu účelu byl zakoupený sněžný skútr s nezbytným příslušenstvím. Iniciátory a autory projektu byli kamarádi Skijáci, kteří se neorganizovaně scházeli na běžkách a při vysokohorské turistice.

Projekt byl podpořený sportovní komisí při MÚ, později bylo schváleno radou i zastupitelstvem města. Bývalý pan starosta Ing.Krčmář získal zdroj na finanční krytí celé akce z prostředků pro rozvoj regionu obcí Horní Labe. Splnil se tak sen místních běžkařů; jízda po kvalitně vytvarované stopě přináší větší požitek, méně námahy, je rychlejší a bezpečnější, během krátké doby lze obnovit všechny trasy běžeckých stop i na velké vzdálenosti. Majitelem techniky byl zpočátku Svazek obcí Horní Labe, po třech letech se stalo majetkem města Hostinné, vypůjčitelem bez úplaty je TJ-TATRAN Hostinné.
Provozní náklady byly zpočátku hrazeny z příspěvků obcí, později z grantu kraje pro Svazek obcí Horní Labe na značení a údržbu lyžařských tras, také sponzorskými příspěvky.

Oddíl běžeckého lyžování má současně 27 členů a jednoho čestného člena. Další činnosti oddílu je propagace běžeckého lyžování, pořádání společných vyjížděk a přejezdů na běžkách i vícedenní pobyty na horách. Úspěšné byly společné, celodenní akce s lyžařským oddílem SKI-Rudník.
Udržovaná síť lyžařských tras přilákala nové běžkaře a to i z míst mimo naši oblast. Rekreační běžecké lyžování se tak stalo v našem regionu jedním z nejmasovějších sportů.

Věříme, že průběhy dalších zim i nová zastupitelstva obcí našeho regionu budou příznivě nakloněna běžeckému lyžování, které v nemalé míře přispívá ke zdraví a pohodě našich
občanů.

© 2008 SkiHostinne.cz
živý plot