8.2 Dnes upraveny trasy na Hliňáku na bruslení a klasiku. Na Čermnou je projetý malý a velký okruh.Sněhové podmínky na kopcích v okolí Hostinného jsou stále dobré. Okruh pod Mackrábem není možné momentálně udržovat technikou.
více informací »

Detailní předpověď naleznete
na www.meteopress.cz

5.Skijácké Jizerky - informace před cestou

Dobrá zpráva :  Vynikající až dobré sněhové podmínky, na cestách udržovaných rolbou dostatek udusaného sněhu upravených pro klasiku i bruslení. Rabování sněhu na závody ve Vesci se nás dotkne jen v úseku Smědava - Hraniční. Zdá se, že ostré protesty lyžařů a ochranářů tuto bezohlednost zastavily. V chatě budeme sami - bude nás ve středu 8 - ve čtvrtek 9 - v pátek 14 a v sobotu 13 až 14; chata má 20 lůžek, takže se můžeme roztáhnout.
Špatná zpráva : V sobotu ráno, právě při naši návštěvě zjistil chatař, že mu teče kotel na vytápění, musí se vyměnit. Málo pravděpodobné, že se do naši návštěvy opraví. Chatař nabízel ztorno naši akce. Dohodli jsme se, že přesto přijedeme; ve společenské místnosti+jídelně jsou velké železňáky, které by měly přijatelně  vyhřát spodek, teplo by mělo jít částečně i nahoru do pokojů, ale nutné počítat s chladem. Tak tedy ne, jako dříve v přetopené chatě v letních tričkách s krátkým rukávem, ale pořádně se obléci. Doporučuje se vzít sebou  teplý spacák, auto uveze. Chatař mi bude v pondělí volat; sledujte tyto stránky až do úterý večer, jak se bude situace vyvíjet, také možná, že se vytápění opraví, my si toho budeme vážit a nebudeme už hubovat na příliš moc teplíčka.

Pondělí 18.2. - 12:00 :
Volal chatař Honza Novotný  ze "Zákoutí" - Sehnal el.olejové radiátory, jsou na každém pokoji, dole se bude topit v těch železňákách dřívím.  Kdyby někomu bylo na spaní chladněji, je možné doplnit Larisou. Takže si každý zvažte podle sebe, jestli si vzít sebou spacák, nebo ne. Je také prý možné, že bude ve čtvrtek, nebo pátek opravený kotel. Ještě jedna dobrá zpráva - dnes připadlo 3 cm nového sněhu.

Odjezd aut ve středu 20.2. v  8:30  od Zd.Pichla, nakládáme dříve (8:15), cestou bereme Šiftovi a Jirku F, "Na Mýtě" pak Radku. Se Zd.Pichlem jedou Honzové s Pavlem ostatní.


© 2008 SkiHostinne.cz
živý plot